تاريخ : شنبه ۳٠ آبان ۱۳۸۸ | ٩:۱۱ ‎ق.ظ | نویسنده : یک وایقانی

بخشی از معابر و خیابانهای وایقان آسفالت مجدد شد.

پایگاه اطلاع رسانی وایقان بزرگ: بخشی از معابر و خیابانهای شهر وایقان،از مقابل شهرداری وایقان به سمت ایستگاه سواریهای شخصی مسافری و فلکه ایستگاه مذکور، و ادامه آن به طرف خیریه وایقان، به جهت گذشت زمان و ایجاد چاله های خیابانی و کیفیت نامطلوب آسفالت، مجدداً آسفالت شد.

همچنین با مشارکت صاحبان کارگاههای آجرفشاری، جاده اصلی این کارگاهها از انتهای پل هوایی راه آهن تا نزدیکی پمپ حیدر در دست آسفالت می باشد.

انتهای پیامتاريخ : شنبه ٢۳ آبان ۱۳۸۸ | ۳:٢٥ ‎ب.ظ | نویسنده : یک وایقانی

آشنایی با شهرستان شبستر

 

لطفاً، روی تییتر مطلب سبز رنگ کلیک کنتاريخ : شنبه ٢۳ آبان ۱۳۸۸ | ٩:٠٦ ‎ق.ظ | نویسنده : یک وایقانی

دکتر حسن امین‌لو

اجرای لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها می‌تواند در همه امور کشور به لحاظ اقتصادی، اجتماعی و سیاسی تأثیر‌گذار باشد که تأثیرآن در حوزه سلامت از حساس‌ترین موارد است. مسئله‌ای که نمی‌توان با آن به سادگی برخورد کرد و نمی‌توان از اینکه در این بخش بسیاری از افراد آسیب می‌بینند چشم پوشی کرد. به هر حال در این رابطه تنها می‌توان به اجرایی شدن لایحه به صورت اصولی توسط دولت دلخوش بود که امیدواریم این اتفاق بیافتد. اما تأثیرات حذف یارانه را در حوزه بهداشت و سلامت می‌توان ازجنبه‌های گوناگون بررسی کرد.ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۸۸ | ۸:٢۸ ‎ق.ظ | نویسنده : یک وایقانی

تـاریـخـچـه آجــــــر

آجر از قدیمی ترین مصالح ساختمانی است که قدمت آن بنا به عقیده برخی از باستان شناسان به ده هزار سال پیش می رسد.در ایران بقایای کوره های سفال پزی و آجر پزی در شوش و سیلک کاشان که تاریخ آنها به هزاره چهارم پیش از میلاد می رسد پیدا شده است. همچنین نشانه هایی از تولید و مصرف آجر در هندوستان به دست آمده که حاکی از سابقه شش هزار ساله آجر در آن کشور است وازه آجر بابلی و نام خشت هایی بوده که بر روی آنها منشورها  قوانین و نظایر آنها را می نوشتند گمان می رود نخستین بار از پخته شدن خاک دیواره ها و کف اجاق ها به پختن آجر پی  برده اند .
کوره های آجر پزی ابتدایی بی گمان از مکان هایی تشکیل می شده که در آن لایه های هیزم و خشت متناوبا روی هم چیده می شده است.
فن استفاده از آجر ازآسیای غربی به سوی غرب مصر و سپس به روم و به سمت شرق هندوستان و چین رفته است در سده چهارم اروپایی ها شروع به استفاده از آجر کردند ولی پس از مدتی از رونق افتاده و رواج مجدد از سده 12 میلادی بوده که ابتدا از ایتالیا شروع شد.ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه ۱٧ آبان ۱۳۸۸ | ۱:۳٠ ‎ب.ظ | نویسنده : یک وایقانی

آشنایی با شهر وایقان از دریچه دوربین

برای مشاهده مجموعه تصاویر از شهر وایقان، اینجا را کلیک کن)تاريخ : دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۸۸ | ٩:۳٩ ‎ق.ظ | نویسنده : یک وایقانی

معاون امور مجلس وزرات بهداشت: عملکرد علوم پزشکی کرمان قابل تقدیر است.

 

معاون امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی کرمان در زمینه های سلامت، آموزش و بهداشت جامعه گفت: عملکرد این دانشگاه طی چهار سال اخیر قابل تقدیر است.

به گزارش ایرنا، دکتر"حسن امین لو" روز یکشنبه در آیین معارفه رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان افزود: این دانشگاه جزء دانشگاه هایی است که همزمان با پیروزی انقلاب ایجاد شد.
وی ادامه داد: این دانشگاه تنها دانشگاه در سطح کشور به شمار می رود که طی 30 سال گذشته توانست با رشد شتابنده، خود را به هشت دانشگاه علوم پزشکی برتر کشور برساند.
مسوول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان نیز در این آیین گفت: ایمان استوار سنگ بنای تخصص و مهارت و عنایت خدا به بندگان شایسته است.
حجت الاسلام"محسن سالار کیا" به عملکرد مثبت دکتر زاهدی رییس سابق دانشگاه اشاره کرد و افزود: ارتقاء سلامت ناظر به داشتن ایمان قوی و راسخ است که خوشبختانه این امر در ریاست قبلی این دانشگاه وجود داشت.
به گزارش ایرنا، در نشست تودیع ومعارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان معاونت هایی این دانشگاه به گزارش کوتاهی از عملکرد دکتر زاهدی طی چهار سال گذشته پرداختند.
بر پایه این گزارش در این مراسم دکتر "عبدالرضا صباحی" به عنوان رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان منصوب و از خدمات دکتر"محمد جواد زاهدی" تقدیر به عمل آمد.

منبع خبر: خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)/ ٢۶/٧/٨٨تاريخ : دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۸۸ | ٩:۱٦ ‎ق.ظ | نویسنده : یک وایقانی

ابقاء مجدد دکتر حسن امین لو به عنوان معاون امور مجلس در وزارت بهداشت

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران:‌ دکتر وحید دستجردی وزیر بهداشت طی ابلاغی دکتر حسن امین لو را در سمت معاون امور مجلس در وزارت بهداشت ابقاء نمود.

متن ابلاغیه به شرح ذیل می باشد:

جناب آقای دکتر حسن امین لو  

سلام علیکم

     خدمتگزاری در نظام جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم و نعمتی بزرگ است که خداوند متعال به بندگان برگزیده خویش اعطا فرموده است. اینجانب ضمن تاکید بر توانایی‌های لازم در حوزه تخصصی و مدیریت های موفق قبلی بموجب این حکم جنابعالی را در منصب معاونت امور مجلس ابقاء می نمایم.

امید است در پناه ایزد متعال و توجهات خاصه حضرت ولی عصر(عج) بتوانید ضمن تعامل مناسب با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ، زمینه های لازم جهت تسهیل تصویب قوانین مورد نیاز، تامین منابع مالی و برنامه های توسعه ای نظام سلامت را فراهم آورید.

توفیق روز افزون جنابعالی را از درگاه ذات باریتعالی خواستارم.

                                               دکتر وحید دستجردی

                                                                          وزیر بهداشت

 

تاریخ خبر: 1/7/1388
منبع: درگاه الکترونیکی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تهران

(شما می توانید برای اعلام تبریک خود به این انتصاب، آدرس زیر را کلیک کرده، و در آن نظر خود را درج نمائید.)

http://publicrelations.tums.ac.ir/news/detail.asp?newsID=13553تاريخ : شنبه ٩ آبان ۱۳۸۸ | ٤:۳٩ ‎ب.ظ | نویسنده : یک وایقانی

تبریز پس از صدور فرمان مشروطیت

در 5 آگوست 1906فرمان شاه مبنی بر برقراری مشروطیت و برپایی مجلس صادر شد. ولیعهد مرتجع محمدعلی میرزا، قصد پنهان کردن پیروزی مشروطه خواهان تهران را داشت ولی مردم تبریز به واسطه نامهها خبردار شدند. این خبر از طرف انجمنهای مخفی در میان اهالی پخش شد و آنان را به خروش آورد.

در اوائل سپتامبر لایحه انتخابات و مجلس به تأیید شاه رسید ولی ادارات ارتجاعی دربار با ممانعت از تأیید این اساسنامه، برای لغو آن کوشیدند. اهالی تبریز برانگیخته شدند چرا که باخبر شدند ادارات درباری مانع ایجاد مشروطه شده و از امضای اساسنامه انتخابات مجلس توسط شاه ممانعت کردهاند. در تبریز نیز مانند تهران بازارها و مغازهها بسته شد. اعتصابات و تظاهرات آغاز گردید.ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه ۳ آبان ۱۳۸۸ | ۱٠:۳٢ ‎ق.ظ | نویسنده : یک وایقانی

آلترناتیوی برای مدرن سازی، برنامه ریزی و توسعه مسیرهای ماشین رو

در تمام نیمه اول قرن اخیر ایالات متحده آمریکا به شکل فشرده و همراه با تغییر کاربری های واحدهای همسایگی توسعه یافته است. این انگاره با تغییر فوری و سریع معماری مدرن و منطقه گرایی و صعود به سمت اتومبیل گرایی شروع شد. بعد از جنگ جهانی دوم، سیستم جدیدی از توسعه و پیشرفت در سراسر آمریکا به کار برده شد. جابجایی همسایگی ها با رویکرد تفکیک شدید، بنا به نوع بهره برداری که به عنوان رشد حومه شهری (CSD) شناخته شده بود به صورت نامنظم و پراکنده شروع به کار کرد. اکثر شهروندان آمریکایی در حال حاضر در واحدهای اجتماعی حومه شهری که در 50 سال اخیر ساخته شده است، زندگی می کنند.

(برای مشاهده متن کامل مقاله، ادامه مطلب را کلیک کن.)ادامه مطلب